Wycieczka na Wolę Krogulecką

4 października 2017r. uczniowie klasy 7b i 7c pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Wąchały, Agaty Kurowskiej i Dariusza Furtaka uczestniczyli w atrakcyjnej lekcji przyrody, która odbyła się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

Wycieczka rozpoczęła się spacerem do Woli Kroguleckiej. Po przybyciu na miejsce uczestników bardzo serdecznie przywitał pracownik ZPKWM – Pan Wojciech Skoczeń. Po krótkim odpoczynku uczniowie wyruszyli na dwugodzinną ścieżkę przyrodniczą. Podczas leśnego wędrowania „przewodnik” opowiadał o wybranych gatunkach drzew, zwrócił uwagę na typową roślinność występującą na terenie parku oraz wspomniał o zwierzętach, które tam mieszkają.

Uczniowie mogli podziwiać wspaniałe widoki na Beskid Sądecki, ponieważ ścieżka edukacyjna przebiega obok spiralnej platformy widokowej. Wędrowanie zakończyło się przy Moście nad Głębokim Jarem. Uczestnicy wyprawy zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę na temat Popradzkiego Parku Krajobrazowego, gimbusem wrócili do Starego Sącza.

Wycieczkę zorganizowano w ramach współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć (autor: Dariusz Furtak)

Autor: Agata Kurowska