KOKTAJLOWE SZALEŃSTWO W KLASIE 1 B

Niedawno w klasie 1 b omawialiśmy tematykę poznawania świata pięcioma zmysłami. Dzisiaj skupiliśmy się tylko na jednym zmyśle – smaku i staliśmy się degustatorami kolorowych owocowych koktajli. A w dodatku – to przecież samo zdrowie!

Pani Bożena poprosiła o odpowiedni ubiór – fartuszki, a także potrzebne do schowania naszych niesfornych kosmyków opaski, chusteczki, czepki, a nawet prawdziwe kucharskie czapki. Najpierw zapoznaliśmy się z budową blendera i jego działaniem, a następnie 4 grupy stanęły do rywalizacji – czyj koktajl będzie bardziej kolorowy, bardziej urozmaicony i po prostu smaczniejszy. Po założeniu naszych ubiorów i umyciu rąk przystąpiliśmy do pracy, której zwieńczeniem była degustacja zdrowych owocowych koktajli.

Każda grupa pięknie przygotowała się do zadania, nie zapominając o ładnym nakryciu stolików obrusikami. Po chwili wszyscy piliśmy zdrowe i pożywne witaminowe koktajle. Była to niesamowita frajda zarówno dla dzieciaków, jak i dla pani Bożeny, która mogła popróbować tych pyszności w każdej grupie ;P

Zapraszamy do galerii zdjęć (autor: p. Bożena Bielak)

Autor: Bożena Bielak