IV edycja Budżetu Obywatelskiego. Rusza głosowanie. Nasza szkoła walczy o plac zabaw

Głosujemy na projekt RADOSNA SZKOŁA

Opis projektu

Głównym celem operacji jest rozwój infrastruktury rekreacyjno - wypoczynkowej, stworzenie dzieciom szkolnym warunków do bezpiecznej zabawy i aktywnego spędzania czasu między lekcjami, po lekcjach i w czasie zajęć ruchowych, poprzez realizację inwestycji w postaci placu zabaw. Dodatkowym celem jest również umożliwienie nawiązanie kontaktu z rówieśnikami, integrację z otoczeniem, naukę właściwych relacji międzyludzkich, właściwy rozwój psychofizyczny oraz wypracowanie nowych wzorców spędzania wolnego czasu. Istotnym celem operacji jest też przyczynienie się do niwelowania różnic pomiędzy dziećmi z terenu gminy uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2, co może powodować wzrost samooceny u dzieci . Dodatkowym elementem który wpłynie na promocję, zdrowia i aktywnego spędzania czasu dzieci w Gminie. Przyczyni się do rozwoju infrastruktury Gminy dla naszych najmłodszych obywateli.

Uzasadnienie projektu

Brak w Szkole i okolicy bezpiecznego placu zabaw dla dzieci szkolnych. Plac zabaw, w proponowanej lokalizacji, wydaje się wręcz idealnym rozwiązaniem zagospodarowania części terenu placu szkolnego. Dodatkowo będzie to miejsce wykorzystywane przez nasze dzieci nie tylko na zajęciach ruchowych, ale również podczas przerw i po lekcjach. Powierzchnia małego placu zabaw w żaden sposób tego nie ograniczy. Zapewnianie prostych, lecz kreatywnych rozrywek, najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 naszego miasta, przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności szkoły.