Rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego

Słowacki – Piłsudskiemu

5 grudnia 2017r. przypada 150 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowska Rada Szkolna postanowiła uczcić ten dzień, przypomnieć postać wielkiego Polaka i oddać mu hołd. W tym celu przygotowała audycję radiową na temat życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Zwróciła się także do całej społeczności szkolnej, proponując:

· konkurs na ciasto urodzinowe dla Marszałka,

· gazetkę z kartkami urodzinowymi i życzeniami dla Marszałka,

· galowy strój.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, wejście do szkoły zdobiły piękne, oryginalne, własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe z klasy: 4a, 2b, 3d, 3c oraz przez dzieci ze świetlicy szkolnej. Na uwagę zasługują osobiste, wzruszające życzenia - podziękowania kierowane do Marszałka.

W konkursie na ciasto urodzinowe udział wzięły klasy: 1b, 4a, 7b, 7c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d.

Wyniki konkursu:

·        I miejsce – klasa 7b,

·        II miejsce – klasa – 3c,

·        III miejsce – klasa 4a,

·        wyróżnienie – klasa 1b i 2d.

Wszystkim „cukiernikom” gratulujemy inwencji i kreatywności. Mamy nadzieję, że przygotowane przez Was ciasta smakowały tak wybornie, jak wyglądały.

Cieszymy się bardzo, że wielu uczniów postanowiło uczcić dzisiejsze święto galowym strojem, jest to dowód waszej dojrzałości i patriotyzmu.

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom, którzy zaangażowali się w obchody 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego.

Autor: URS z opiekunami