Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Ten dzień dla uczniów klasy IVa był wyjątkowy


Święty Mikołaj siedzi po uszy zanurzony w niebie, uczy rozdawać, niczego nie chce dla samego siebie. /ks. Jan Twardowski/

W swoich homiliach wygłoszonych do dzieci, ks. Jan Twardowski pytał: Dlaczego, chociaż jest zimno, uśmiechamy się, kiedy słyszymy o świętym Mikołaju? Dlaczego klaszczemy w ręce, gdy po schodach idzie ktoś przebrany za świętego Mikołaja? Dlaczego wyciągamy do niego ręce? Dlatego, że święty Mikołaj sprawiał radość. Mieszkał w małym miasteczku, gdzie wszystkie okna w nocy były pootwierane, i po cichu przez nie wrzucał ludziom prezenty. Chciał sprawiać wielką radość i z ogromnego serca wciąż dawał prezenty małe, malutkie, najmniejsze.

6 grudnia uczniowie klasy IVa uczyli się dobroci, a wszystko za sprawą świętego Mikołaja, który przypomina nam o tym, iż należy nie tylko przyjmować, ale także dawać i sprawiać innym radość. Wszyscy uczniowie IVa byli dzisiaj podobni do świętego Mikołaja, bo tak jak kiedyś on, sprawiali radość. Konrad Morzywołek, dzięki pomocy mamy, w wieczór poprzedzający 6¤grudnia, przygotował wspaniały mikołajowy strój, a potem na godzinie wychowawczej przebrał się za klasowego Mikołaja. Na wszystkich uczniów w sali lekcyjnej czekała też niezwykła choinka, bo wykonana z zielonych plastikowych butelek po wodzie mineralnej, którą na tą okazję zrobił i przyniósł do szkoły nasz klasowy Mikołaj, czyli Konrad Morzywołek. Laskę dla świętego Mikołaja wykonał Szymon Kostrzeba wraz z mamą. Nie zabrakło pomocników Świętego Mikołaja. Były świąteczne elfy, czyli Julka Jawor, Dominika Wastag, Weronika Golonka, Gabrysia Mordarska i Julka Zegralińska, a także Śnieżynka, w roli której wystąpiła Klaudia Zielińska. Wszyscy uczniowie niecierpliwie czekali na prezenty od Świętego Mikołaja. Nie zabrakło wielu chwil radości, pamiątkowych zdjęć z Mikołajem i wspólnego śpiewania świątecznej piosenki pt. A Mikołaj pędzi...".

Mikołajki były również świetną okazją do podziwiania wszystkich ekologicznych choinek wykonanych przez czwartoklasistów. Na koniec ogłoszeni zostali zwycięzcy klasowego konkursu z języka angielskiego, który polegał na przygotowaniu projektów na temat różnych słów w języku angielskim. Ze wspaniałych prac powstała galeria na gazetce w sali 12 Around Europe. Uczniowie klasy IVa przygotowali informacje o krótkich słowach w języku angielskim, ulubionych słowach w języku angielskim, a także wyrazach z języka angielskiego, które funkcjonują również w języku polskim. I miejsce zdobyły Klaudia Zielińska oraz Zuzanna Garwol, II miejsce Oskar Skoczeń, a III miejsce Patryk Groń. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Miechurski, Jan Długosz, Gabriela Mordarska, Szymon Kostrzeba, Filip Giera, Weronika Golonka, a także Dominika Wastag. Laureaci nagrodzeni zostali niespodziankami przekazanymi przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, które oczywiście wręczył Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami.

Podobny czy niepodobny? On jest zupełnie niepodobny do świętego Mikołaja!- Patrzę na obrazek świętego i on tak jest do niego podobny jak pięść do oka! Bo przecież Święty Mikołaj jest stary i kuśtyka. Święty Mikołaj ma prawdziwą długą brodę. Święty Mikołaj dźwiga ciężki worek. Święty Mikołaj jest w niebie. Święty Mikołaj był biskupem. A on? To przecież dziecko i w dodatku przebrane za świętego Mikołaja!” - mawiał do dzieci w swoich homiliach ks. Jan Twardowski. Dzisiaj jednak w każdym małym serduszku czwartoklasisty zrodziła się chęć dzielenia się radością i dobrocią z innymi. Każdy był dzisiaj podobny do świętego Mikołaja. Dlaczego? Bo sprawił radość!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

Autor: Beata Damasiewicz
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.