Wizyta świętego Mikołaja i przygotowania do świąt w klasie 1a

6 grudnia do drzwi klasy 1a zapukali niezwykli goście. Najpierw Śnieżynki z zapytaniem - czy tu uczą się grzeczne dzieci? Kiedy okazało się, że TAK, wtedy wkroczył do sali nadzwyczajny gość - święty Mikołaj. Serdecznie go powitaliśmy piosenką i zaprosiliśmy do siebie. On opowiedział nam trochę o sobie - skąd przybywa, kogo odwiedza. Tak jak kiedyś, kiedyś przed wiekami święty Mikołaj sprawiał wszystkim radość, tak też sprawił radość nam. Każdy został obdarowany wspaniałym prezentem. Spotkanie z Mikołajem dostarczyło nam wiele radosnych chwil i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Był również czas na wspólne zdjęcia. Dziękujemy świętemu Mikołajowi i jego pomocnikom za prezenty!

W dniu następnym mieliśmy w klasie niezwykłą lekcję plastyki - malowanie aniołków, które będą dekorowały naszą klasową choinkę jak również choinki w naszych domach rodzinnych. Bardzo dziękujemy pani Monice Rucińskiej za przygotowanie gipsowych aniołków i udział w zajęciach.

Autor: Stanisława Bielak