• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Pierwszoklasiści w programie "Winter Wonderland"


 

Zobacz to jeszcze raz

 

Spotkanie z Mikołajem połączone z występem w wykonaniu pierwszoklasistów w języku angielskim w kinie Sokół to kolejny etap realizacji autorskiego projektu „Nauka języków obcych- naprawdę warto", w który włączone zostały wszystkie dzieci z klasy 1a i 1b w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Na scenie wykreowano prawdziwą łąkę, na której pojawiły się biedronki, pszczółki, gąsienice, świetliki i chrząszcze. O grudniowej aurze i zbliżającym się świętym Mikołaju przypominały jedynie choinki i jodłowe gałązki, oraz magiczne dźwięki Jingle Bells płynące ze skrzypiec, którymi Emilka Nalepa z klasy 1a zaczarowała wielobarwną łąkę, dzięki czemu przenieśliśmy się w zimową krainę, czyli Winter Wonderland.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich rodziców uczniów klasy 1a i 1b, pierwszoklasiści wyglądali jak prawdziwi bohaterowie z Bugs Team (Drużyny Robaczków), którzy na co dzień towarzyszą im w szkole w nauce języka angielskiego. Niezawodna pomoc rodziców sprawiła, iż każdy z aktorów miał ze sobą plecak szkolny, a w nim nietypowe instrumenty, bo zrobione z przyborów szkolnych. Stanisława Bielak i Bożena Bielak, czyli wychowawczynie klasy 1a i 1b z ogromną życzliwością współpracowały z nauczycielkami języka angielskiego przygotowując wraz z pierwszoklasistami przepiękne bombki z imionami, które nie tylko ozdobiły choinki na scenie, ale także pomogły Mikołajowi, który również mówił po angielsku, poznać wszystkich debiutujących aktorów podczas rozdawania prezentów.

Nietypową uroczystość w kinie Sokół swoją obecnością uświetnili: Wioletta Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu; Stanisława Bielak i Bożena Bielak, czyli wychowawczynie klas pierwszych, a także Monika Korona z Gminnego Przedszkola w Starym Sączu, która swoją obecnością wspierała dawnych wychowanków.

Przed rodzicami, dziadkami i babciami, a także rodzeństwem i krewnymi wystąpiła Drużyna Robaczków, czyli Bugs Team, która w inscenizacji Winter Wonderland, zaprezentowała znane z lekcji piosenki i rymowanki w języku angielskim. Autorski scenariusz był przygotowany w taki sposób, aby każde z 36 uczniów obecnych w kinie Sokół powiedziało na prawdziwej scenie przynajmniej jedno zdanie w języku angielskim. Z pewnością dla każdego pierwszoklasisty występ na scenie w przedstawieniu w języku obcym po tylko trzech miesiącach nauki tego języka w szkole podstawowej był dowodem odwagi i ogromnym przeżyciem.

Celem przedsięwzięcia, którego pomysłodawczyniami były Beata Damasiewicz i Agnieszka Obrzud, nauczycielki języka angielskiego, było pokazanie pierwszoklasistom jednej istotnej rzeczy, a mianowicie tego, iż język angielski może być również narzędziem w porozumiewaniu się i że naprawdę warto uczyć się języków obcych. Początek przygody z językiem angielskim w szkole ma bowiem obudzić w pierwszoklasistach chęć poznawczą i wykreować pozytywne skojarzenia związane z nauką języka angielskiego.

Gdy na scenie rozbrzmiały słowa Santa Claus is coming to town, pierwszoklasiści usłyszeli dźwięki dzwoneczka Mikołaja, co oznaczało, iż za chwilę pojawi się na scenie z ogromnym workiem prezentów-niespodzianek dla każdego aktora, debiutującego tego wieczoru na scenie w inscenizacji w całości w języku angielskim.

W realizacji kolejnego etapu projektu niezastąpieni byli również uczniowie klasy drugiej gimnazjum: Łukasz Dziedzina, Weronika Pustułka, Zuzanna Tokarczyk, Patrycja Garwol i Szymon Jachimczak, którym należą się szczególne podziękowania za wkład pracy i zaangażowanie.

A dla pierwszoklasistów to nie koniec niespodzianek- na drzwiach ich sal lekcyjnych w piątek pojawiły się już plakaty wykonane przez wspomnianych wcześniej gimnazjalistów informujące uczniów klas pierwszych o kolejnym językowym wyzwaniu, tym razem o konkursie na najpiękniejszą kartkę z najpiękniej samodzielnie przepisanymi życzeniami świątecznymi w języku angielskim, które widnieją oczywiście na plakatach. Przygoda z językiem angielskim dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu trwa więc nieustannie.

Lista dzieci z klasy 1a, które wystąpiły 08.12.2017:

Berowski Jakub- Colin

Biel Ireneusz- Gary

Ciastoń Jarosław- Colin

Dziedzic Piotr- Colin

Gacek Aniela- Bella

Krzak Nikodem- Colin

Nalepa Emilia- Miss Beetle

Pierzchała Szymon- Colin

Pituch Martyna- Miss Beetle

Rucińska Julia- Bella

Skoczeń Krzysztof- Mr Glow-worm

Sołtys Bartosz- Colin

Sowińska Antonina- Lucy

Sromek Adrian- Colin

Szymczyk Sebastian- Colin

Trojan Jakub- Gary

Wajnert Anna- Miss Beetle

Wastag Szymon- Colin

Zielonka Antonina- Lucy

 

Lista dzieci z klasy 1b, które wystąpiły 08.12.2017:

Biel Magdalena - Lucy

Błaszczyk Alex  - Colin

Cieśla Łukasz  -Colin

Czyżycki Kacper  - Gary

Jankowski Jakub - Colin

Karwala Martyna - Bella

Kopeć Patryk - Colin

Kostrzeba Wiktoria - Bella

Kowal Maksymilian - Colin

Król Wiktoria - Miss Beetle

Leśniak Igor - Gary

Łacniak Szymon - Colin

Majda Anna - Bella

Majerska Maja  - Lucy

Świątnik Emil - Gary

Wajnert Kacper - Colin

Zieliński Sebastian - Colin


 

Zapraszamy do galerii zdjęć  (udostępnione z portalu Starosądeckie.info)

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.