Światowy Dzień AIDS - Uczymy się TOLERANCJI

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest na całym świecie 1 grudnia. W naszej szkole ten dzień poprzedzony został warsztatami. Promowaliśmy zasady profilaktyki wśród uczniów, a także uczyliśmy szeroko pojętej TOLERANCJI wobec osób chorych i nie tylko.

Pani pielęgniarka we wszystkich klasach drugich przekazała rzetelną wiedzę na temat wirusa HIV oraz HCV, dróg przenoszenia zakażenia, ryzykownych zachowań i szeregu innych informacji z zakresu „CO musisz wiedzieć o HIV/ AIDS”.

Młodzież mogła wykazać się wiedzą na temat wirusa HIV/ AIDS w przeprowadzonym przez Liderów Promocji Zdrowia quizie wiedzy. Wszyscy uczestnicy quizu dodatkowo wynagrodzeni zostali słodką niespodzianką z wróżbą andrzejkową.
W drugiej części warsztatów młodzież wraz z pedagogiem i nauczycielem zajęć artystycznych uczestniczyła w dyskusji i „burzy mózgów” na temat szeroko pojętej TOLERANCJI w szkole i w życiu codziennym. Taka forma zajęć uczyła postawy akceptacji i tolerancji wobec osób chorych, słabszych, niepełnosprawnych, odrzuconych i niezrozumianych przez innych. Owocem tych zajęć był konkurs plastyczny i literacki pod hasłem: ”Piękny świat ma wiele kolorów”. Prace zostały wyeksponowane na terenie szkoły.

Autor: M. Koszyk. A. Liburska, J. Tyka