Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Światowy Dzień AIDS - Uczymy się TOLERANCJI


Światowy Dzień AIDS obchodzony jest na całym świecie 1 grudnia. W naszej szkole ten dzień poprzedzony został warsztatami. Promowaliśmy zasady profilaktyki wśród uczniów, a także uczyliśmy szeroko pojętej TOLERANCJI wobec osób chorych i nie tylko.

      

Pani pielęgniarka we wszystkich klasach drugich przekazała rzetelną wiedzę na temat wirusa HIV oraz HCV, dróg przenoszenia zakażenia, ryzykownych zachowań i szeregu innych informacji z zakresu „CO musisz wiedzieć o HIV/ AIDS”.   

Młodzież mogła wykazać się wiedzą na temat wirusa HIV/ AIDS w przeprowadzonym przez Liderów Promocji Zdrowia quizie wiedzy. Wszyscy uczestnicy quizu dodatkowo wynagrodzeni zostali słodką niespodzianką z wróżbą andrzejkową.
W drugiej części warsztatów młodzież wraz z pedagogiem i nauczycielem zajęć artystycznych uczestniczyła w dyskusji i „burzy mózgów” na temat szeroko pojętej TOLERANCJI w szkole i w życiu codziennym. Taka forma zajęć uczyła postawy akceptacji i tolerancji wobec osób chorych, słabszych, niepełnosprawnych, odrzuconych i niezrozumianych przez innych. Owocem tych zajęć był konkurs plastyczny i literacki pod hasłem: ”Piękny świat ma wiele kolorów”. Prace zostały wyeksponowane na terenie szkoły.

 

 

Autor: M. Koszyk. A. Liburska, J. Tyka
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.