Przedświąteczne akcje wolontariuszy

Jak co roku grudzień jest miesiącem bardzo wytężonej pracy dla wolontariuszy naszej szkoły. Przez cały listopad, dwa razy w tygodniu, spotykaliśmy się i własnoręcznie wykonywaliśmy kartki świąteczne. Dzięki zrozumieniu i akceptacji księży proboszczów z Parafii Św. Elżbiety w Starym Sączu, Parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu, Parafii Św. Mikołaja Biskupa w Moszczenicy Niżnej i kapelana Klasztoru Sióstr Klarysek wolontariusze zorganizowali 3 grudnia 2017 r. kiermasz kartek świątecznych.
Akcja kontynuowana była na wywiadówce szkolnej 4 grudnia 2017 r. Rodzice jak co roku chętnie wzięli udział w kiermaszu kartek świątecznych i ciast. Dziękujemy za okazane wsparcie, bowiem zgromadzone fundusze zostały przeznaczone na przedświąteczną pomoc uczniom najbardziej potrzebującym w naszej szkole. Dziękujemy wolontariuszom oraz rodzicom za przygotowanie i przeprowadzenie akcji.
Kolejna akcja charytatywna odbyła się też w dniach 16.12 - 19.12.2017 r. w ramach akcji „Serce – Sercu” na rzecz osób potrzebujących ze środowiska lokalnego. Jej organizatorem od 20 lat jest Fundacja Sądecka, a zbiórka ta jest zarejestrowana w bazie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Autor: Pani pedagog, wolontariusze