Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Światowy Dzień Wolontariatu


Praca, którą wykonuje się z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają wolontariusze w niesienie pomocy innym.

Klub Wolontariatu w naszej szkole działa bardzo aktywnie i systematycznie. W tym roku szkolnym do szkolnego Klubu należy 38 wolontariuszy, którzy działają zarówno na poziomie szkolnym, jak i lokalnym. Praca wolontariusza to nie tylko akcje charytatywne ale przede wszystkim codzienna, systematyczna pomoc tym ludziom, którzy tego potrzebują.
Nasi wolontariusze pomagają osobom starszym w ich codziennych, trudnych już dla nich czynnościach, pomagają osobom niepełnosprawnym a także dzieciom z Placówki Wsparcia Dziennego oraz z świetlicy.

    

5 grudnia 2017r. Wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w obchodach ŚWIATOWEGO DNIA WOLONTARIATU zorganizowanych przez Stowarzyszenie Sursum Corda przy którym działamy. Uczestniczyliśmy w kampanii ulicznej, rozdawaliśmy kalendarze na przyszły rok rozmawialiśmy z przechodniami na temat roli wolontariatu. Następnie obejrzeliśmy film pt: „ Na skrzydłach orłów” na temat bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.
Akcja bardzo nam się podobała i przeprowadziliśmy podobną w naszej szkole i na ulicach Starego Sącza. W galerii zdjęć zamieszczone zostały zdjęcia z obchodów ŚWIATOWEGO DNIA WOLONTARIATU oraz z naszej systematycznej, codziennej pracy.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

Autor: Małgorzata Koszyk
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.