Akcja charytatywna "Serce Sercu"

W dniach 16 - 19 grudnia 2017 r. wolontariusze naszej szkoły pod opieką nauczycieli brali udział w akcji charytatywnej „Serce Sercu”. Celem akcji była zbiórka żywności dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze stojący przy wejściu do sklepów: Delikatesy Centrum przy ulicy Batorego w Starym Sączu i Biedronka przy ulicy Piłsudskiego w Starym Sączu, rozdawali ulotki zachęcające do kupienia i przekazania na cele charytatywne dowolnego artykułu spożywczego. Zebrane produkty, w postaci paczek żywnościowych zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom powiatu sądeckiego.

Organizatorem akcji była Fundacja Sądecka, która od ponad 20 lat rokrocznie przeprowadza akcje charytatywne „Serce Sercu”. W obecnym roku, pomiędzy 1 a 22 grudnia akcja odbywa się na terenie miasta Nowego Sącza, Powiatu Nowosądeckiego, a także gmin Gorlice oraz Limanowa. Po stronie Fundacji Sądeckiej akcję koordynuje pan Przemysław Bawołek, wspiera ją, promuje portal i miesięcznik „Sądeczanin”.

W imieniu potrzebujących, wszystkim ofiarodawcom, ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Wolontariusze wraz z opiekunami.