Spotkanie opłatkowe nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz przyjaciół naszej szkoły

By nikt nie czuł się samotny.... wigilijne spotkanie w „dwójce”

zobacz to jeszcze raz

Jest taki jeden dzień w roku, na który wszyscy czekają z tęsknotą i nieskrywaną radością, a gdy wreszcie nadejdzie, milkną spory, gaśnie nienawiść i znów, od przeszło dwóch tysięcy lat, zapala się światełko nadziei dla każdego z nas, dla świata, dla ludzkości. W ciszy betlejemskiej nocy i w ciszy poranionych ludzkich serc rodzi się Boża Dziecina, by nieść zbawienie i pokój, uczyć życzliwości i dawać nadzieję w trudach codziennych sprawach. Jest taki jeden dzień w roku, gdy siedzimy wszyscy razem, a przed nami na białym obrusie kruchy, niepozorny, ale przepełniony miłością - biały opłatek. Bierzemy go wtedy uroczyście do rąk i dzielimy się nim, wypowiadając wiele pięknych i życzliwych słów.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia,  21 grudnia 2017r. przy wigilijnym stole, zastawionym smakołykami, zasiedli goście: emerytowani pracownicy oświaty, przedstawiciele Rady Rodziców, księża oraz młodzież i nauczyciele starosądeckiej "dwójki", aby przy dźwiękach staropolskich kolęd, w atmosferze pokoju i radości podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Uroczystość uświetnili młodsi i odrobinę starsi "szkolni artyści", którzy pod opieką pań: A. Kurowskiej i M. Wąchały zaprezentowali przepiękne jasełka, wprowadzając zebranych w tajemnicę Bożego Narodzenia. O tym, że wzruszyli i zachwycili, niezbicie świadczyły gromkie brawa i ciepłe komentarze gości. Prawdziwie świąteczną i rodzinną atmosferę wyczarowały również kolędy zaśpiewane przez grupę gimnazjalistów. Wigilijne spotkanie, już od lat, jest też okazją, by usłyszeć, doskonale wyważoną, pełną finezji i delikatnego humoru, ale też ciętej satyry na współczesną rzeczywistość, fraszkę autorstwa pana W. Pustułki. W ten grudniowy dzień, w ten szczególny dzień oczekiwania na Boga - Człowieka popłynęły życzenia radosnych świąt i obecności Bożej Dzieciny w każdym domu i ludzkim sercu.

Niech misterium betlejemskiej nocy trwa w Nas i daje siłę:

"...A kiedy świt nad głową znów

Zawiesi szary dzień,

Znajdziesz w sobie dobrą moc,

Tych, co kochają Cię.

I choćbyś nie miał nic,

To zawsze będziesz miłość miał,

A ona z każdym dniem

Dodaje morzu fal"

Zapraszamy do galerii zdjęć (autor: Agnieszka Obrzud)

Autor: Jolanta Bochniarz