Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Spotkanie opłatkowe nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz przyjaciół naszej szkoły


By nikt nie czuł się samotny.... wigilijne spotkanie w „dwójce”

zobacz to jeszcze raz

Jest taki jeden dzień w roku, na który wszyscy czekają z tęsknotą i nieskrywaną radością, a gdy wreszcie nadejdzie, milkną spory, gaśnie nienawiść i znów, od przeszło dwóch tysięcy lat, zapala się światełko nadziei dla każdego z nas, dla świata, dla ludzkości. W ciszy betlejemskiej nocy i w ciszy poranionych ludzkich serc rodzi się Boża Dziecina, by nieść zbawienie i pokój, uczyć życzliwości i dawać nadzieję w trudach codziennych sprawach. Jest taki jeden dzień w roku, gdy siedzimy wszyscy razem, a przed nami na białym obrusie kruchy, niepozorny, ale przepełniony miłością - biały opłatek. Bierzemy go wtedy uroczyście do rąk i dzielimy się nim, wypowiadając wiele pięknych i życzliwych słów.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia,  21 grudnia 2017r. przy wigilijnym stole, zastawionym smakołykami, zasiedli goście: emerytowani pracownicy oświaty, przedstawiciele Rady Rodziców, księża oraz młodzież i nauczyciele starosądeckiej "dwójki", aby przy dźwiękach staropolskich kolęd, w atmosferze pokoju i radości podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Uroczystość uświetnili młodsi i odrobinę starsi "szkolni artyści", którzy pod opieką pań: A. Kurowskiej i M. Wąchały zaprezentowali przepiękne jasełka, wprowadzając zebranych w tajemnicę Bożego Narodzenia. O tym, że wzruszyli i zachwycili, niezbicie świadczyły gromkie brawa i ciepłe komentarze gości. Prawdziwie świąteczną i rodzinną atmosferę wyczarowały również kolędy zaśpiewane przez grupę gimnazjalistów. Wigilijne spotkanie, już od lat, jest też okazją, by usłyszeć, doskonale wyważoną, pełną finezji i delikatnego humoru, ale też ciętej satyry na współczesną rzeczywistość, fraszkę autorstwa pana W. Pustułki. W ten grudniowy dzień, w ten szczególny dzień oczekiwania na Boga - Człowieka popłynęły życzenia radosnych świąt i obecności Bożej Dzieciny w każdym domu i ludzkim sercu.

Niech misterium betlejemskiej nocy trwa w Nas i daje siłę:

"...A kiedy świt nad głową znów

Zawiesi szary dzień,

Znajdziesz w sobie dobrą moc,

Tych, co kochają Cię.

I choćbyś nie miał nic,

To zawsze będziesz miłość miał,

A ona z każdym dniem

 

Dodaje morzu fal"

 

Zapraszamy do galerii zdjęć (autor: Agnieszka Obrzud)

Autor: Jolanta Bochniarz
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.