Spotkanie uczniów szkoły podczas "Jasełek"

zobacz to jeszcze raz

Dnia 22 grudnia uczniowie klas 7b i 7c pod opieką pani Agaty Kurowskiej i Małgorzaty Wąchały przedstawili jasełka dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Przedstawienie wypadło fantastycznie. Na scenie mogliśmy zauważyć takie postaci jak: Maryja (Amelia Wokacz), Józef (Maksymilian Ostrówka), Aniołowie (Gariela Orłowska, Urszula Rams), Pastuszkowie (Martyna Dziarmaga, Wojciech Chlipała, Dawid Cieśla), Trzej Królowie (Filip Maślanka, Antoni Lelek, Jakub Izworski), Diabełki (Kaja Sukiennik, Gabriela Szymoniak, Ewelina Tarko), Jagna (Zuzanna Król) i Hetman (Maja Kruczek), oraz Król Herod (Jakub Pasoń). Były to, jednak jasełka na wesoło gdzie pastuszkowie posiadali pistolety, a Diabeł rozmawiając z Herodem kpił z niego mówiąc różne śmieszne rzeczy, co wywołało ogromny śmiech u widowni. Warto jednak pochwalić nie tylko aktorów, ale także chórek dziewcząt z czwartej klasy (Anna Sztafa, Julia Pituch, Kinga Szlęk, Julia Szlęk, Emilia Orłowska, Emilia Porwoł) i dwóch chłopców: Konrada Marczyka grającego na skrzypcach i Krystiana Babika grającego na klarnecie. Do sytuacji wprowadzały Zuzanna Obrzud i Oliwia Tokarczyk.

Całość wypadła oszałamiająco. To przedstawienie na pewno na długo zostanie w pamięci nie tylko widzów, ale także aktorów. Wszystkim podobał się występ i został on nagrodzony brawami.

Zapraszamy do galerii zdjęć (autor: Agnieszka Obrzud)

Autor: Zuzanna Król - klasa 7b