Sukces „2” w „1”

13 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Gwarowy adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Stary Sącz. Inicjatywa ta, realizowana już od paru lat, ma na celu popularyzowanie gwary góralskiej oraz rozbudzanie zainteresowań regionem i jego kulturą wśród młodego pokolenia.

Starosądecka „nowa dwójka” w tym roku w po raz pierwszy otrzymała zaproszenie i wzięła udział w konkursie. Gratulujemy naszym uczennicom: Zuzannie Król i Urszuli Rams, które zmierzyły się z piękną, lecz trudną twórczością Józefa Tischnera i Stanisława Wyspiańskiego. Zuzanna Król - uczennica kl. VIIb - prezentująca fragmenty „Historii filozofii po góralsku”, zdobyła II miejsce, a Urszula Rams – uczennica kl. VIIb – z interpretacją „Wesela” Wyspiańskiego wywalczyła zaszczytne I miejsce.

Naszym uczennicom życzymy dalszych sukcesów, organizatorom dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.

Autor: Elżbieta Mrówka