SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE 1B

Ostatni dzień w szkole przed świąteczną przerwą upłynął w miłej, radosnej atmosferze. Zaczęliśmy od połamania się opłatkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń. Nasi kochani rodzice przygotowali nam pyszny wigilijny barszczyk z krokietem i trochę słodkości oraz owoców. Chwilę pośpiewaliśmy razem kolędy, a następnie przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie oglądaliśmy wspaniałe jasełka przygotowane przez naszych starszych kolegów i koleżanki. Widowisko, jak na jasełka, było bardzo nowatorskie – scenki z zamierzchłych czasów panowania króla Heroda ożywiały i rozbawiały publiczność całkiem współczesne wstawki, np. pasterze jako superagenci z krótkofalówkami, którymi kontaktowali się ze swoim szefem aniołem, czy wspaniale aktorsko zagrana rola „wykwalifikowanej pomocy domowej” Heroda, która nie „podsłuchiwała”, tylko „wykazywała zainteresowanie”. Po emocjach związanych ze spektaklem, przyszedł czas na emocje związane z rozdaniem nagród w konkursie plastyczno-językowym „My Christmas Card”. Byliśmy dumni, gdy nasza koleżanka i koledzy dostali nagrody: za 1 miejsce – Ania Majda, za 2 miejsce – Łukasz Cieśla i za 3 miejsce – Maksiu Kowal. Gorąco ich oklaskiwaliśmy. Pozostali, za swoje piękne prace, otrzymali wyróżnienia. Każdy był doceniony i zadowolony z pamiątkowego dyplomu i drobnych upominków.

Wszystkim życzymy wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i do miłego spotkania po świętach!

Zapraszamy do galerii zdjęć (autor: Bożena Bielak)

Autor: Bożena Bielak