Kolędowanie pierwszaków z Panią Nutką

18 grudnia 2017 roku sala lekcyjna w SP 2 zamieniła się kolejny raz w salę koncertową, a uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami poczuli nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pani Nutka wraz z profesjonalnymi muzykami i „małą skrzypaczką” powitała nas znaną kolędą „Przybieżeli do Betlejem”. Temat audycji muzycznej brzmiał PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM, KOLĘDNICY. Poznaliśmy kolejne nowe instrumenty: saksofon i trąbkę, którym towarzyszyły znane nam już skrzypce i keyboard. Pani Nutka opowiadała nam o kolędach i pastorałkach, uczyła jak zauważyć między nimi różnicę. Rozwiązywaliśmy zagadki związane ze świętami, kolędami, a co najistotniejsze, wspólnie śpiewaliśmy z akompaniamentem, wspaniale bawiliśmy się i tworzyliśmy muzykę. Audycja bardzo wszystkim podobała się. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

Autor: Stanisława Bielak