ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W KLASIE 1B

Klasa to taka duża szkolna rodzina. Ale nie zawsze od samego początku wszyscy się lubimy i szanujemy, jak w prawdziwej rodzinie. Takie pozytywne nastawienie do każdego rówieśnika z klasy trzeba czasem sobie po prostu wypracować. Jeśli chcemy się lepiej poznać, zrozumieć, polubić – pomocne będą na pewno różne zabawy integracyjne. W wiele z nich bawiliśmy się na zajęciach z wychowawcą. Mieliśmy też tydzień „dobrych duszków”, w czasie którego każdy miał przydzielonego do pomocy opiekuna-niewidzialną rękę. A¤przed świętami mieliśmy okazję do klasowego spotkania integracyjnego, które poprowadziła pani pedagog, Małgorzata Koszyk. Wesoło się bawiliśmy „puszczając w krąg iskierki życzliwości z rąk” czy snując i rozplątując „pajęczą sieć” z włóczki. Wspólnie omówiliśmy, jak należy się zachowywać na lekcjach i¤przerwach, aby nikogo nie urażać, nie przeszkadzać, być dla siebie życzliwym i¤pomocnym. Taki klasowy kodeks „dobrego zachowania”  powiesiliśmy na gazetce, aby często do niego wracać, gdyby ktoś zapomniał o tym, jak należy się do siebie nawzajem odnosić. Na zakończenie zajęć każdy narysował to, co najbardziej lubi robić, a koleżanki i koledzy zgadywali, jakie rodzaje aktywności są ich ulubionymi.

Bardzo dziękujemy pani Małgosi, gdyż zajęcia bardzo się nam podobały.

Autor: Bożena Bielak