"MIKROŚWIAT" w Dwójce

Aktywne poznanie przyrody dzięki badaniom pod mikroskopem, ciekawe eksperymenty naukowe i multimedialne prezentacje - wszystko to czeka na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, którzy uczestniczą w szkolnym kole przyrodniczym „MIKROŚWIAT”.

Podczas zajęć uczniowie zgłębiają sztukę mikroskopowania. Samodzielnie wykonają preparaty mikroskopowe i przeprowadzą naukowe eksperymenty. Zastosowanie dużych powiększeń mikroskopowych i multimedialnych prezentacji umożliwia zdobycie wiedzy w atrakcyjny i kreatywny sposób. Zajęcia prowadzone są metodami aktywującymi grupę, z zastosowaniem najnowszych publikacji, filmów i plansz edukacyjnych.

Zajęcia odbywają się w kilku grupach pod czujnym okiem pani Anety Mamali.

Autor: Aneta Mamala