Karnawałowe szaleństwa klas pierwszych w NIBYLANDII

Jak karnawał, to karnawał! Pierwszaczki razem z wychowawczyniami postanowiły zamiast bawić się w szkole, na karnawałowe szaleństwa pojechać do krainy zabaw NIBYLANDIA w Łącku. I na pewno była to trafna decyzja. Panie animatorki wymyślały różne zabawy i konkursy taneczne, aby rozruszać towarzystwo. Było nawet przechodzenie pod drążkiem, który coraz to się obniżał. Pomysłowość dzieci była niesamowita. Kiedy drążek zawisł tuż nad ziemią, jedni po prostu turlali się pod nim, a parę „gimnastyczek” pokonało tą przeszkodę szpagatem! Zabawa była przednia. Mieliśmy też dużo wolnego czasu, aby brykać po rozłożonych sieciach, zjeżdżalniach, labiryntach. Niektórzy zajęli się budowaniem fortec z olbrzymich klocków, inni, jak bajkowy Fred Flintstone,  rajdowali w śmiesznych samochodzikach na napęd „nożny”.  Jeszcze inni próbowali odnaleźć się w basenie z kolorowymi kulkami. Czasami widać było tylko głowy delikwentów, a czasami cali znikali w morzu kulek. Nasze panie opiekunki miały przednią zabawę obserwując nasze zmagania  i próbując odgadnąć,  kto kryje się za pięknie samodzielnie wykonanymi karnawałowymi maskami. W przerwie pomiędzy zabawami poczęstowaliśmy się pysznymi drożdżówkami i wypiliśmy morze soku i wody. Po dwóch godzinach takich szaleństw z żalem opuszczaliśmy NIBYLANDIĘ. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.

Autor: Bożena Bielak