Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka na języku angielskim u pierwszoklasistów


Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na świecie corocznie 18 stycznia na pamiątkę urodzin jego twórcy - angielskiego pisarza Alana Alexandra Milne. A.A. Milne urodził się 18 stycznia 1882 roku, a jego popularność wzrosła z chwilą, gdy w 1926 roku w Londynie ukazała się drukiem książka Winnie-the-Pooh (Kubuś Puchatek).

W naszej szkole pierwszoklasiści włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka i na zajęciach języka angielskiego czekały na nich tematyczne niespodzianki. Nie zabrakło dekoracji związanych z Kubusiem Puchatkiem i innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu - Prosiaczkiem, Tygrysem, Królikiem, Kłapouchym, Kangurzycą, Maleństwem i Krzysiem. Były pluszowe maskotki, zasłonki z Kubusiem Puchatkiem w tle, ogromne puzzle i¤kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem. Pierwszoklasiści układali Winnie-the-Pooh Day z fragmentów puzzli, a także ogromny obrazek z mieszkańcami Stumilowego Lasu, dopasowując później angielskie imiona bohaterów książki A.A.Milne do obrazków. Uczniowie z 1a przywitali czekającego na nich tego dnia pluszowego Kubusia Puchatka w języku angielskim mówiąc Hello, Winnie-the-Pooh, a ponieważ Kubuś Puchatek bardzo lubi miód, dzieci przekazując sobie pluszową maskotkę, powtarzały tak jak Kubuś Puchatek - I like honey (Lubię miód), a potem nucili razem z misiem wyświetloną na tablicy interaktywnej piosenkę o miodzie (Honey Song). Klasa 1b również pięknie przywitała się z bohaterem dnia mówiąc Hello, Winnie-the-Pooh. Puchatek, a¤wraz z nim mali uczniowie powtarzali słowa przyjaźni You don’t spell love. You¤feel it (Miłość się nie pisze. Miłość się czuje). Klasa 1b podpisywała Deklarację Wiecznej Przyjaźni z Kubusiem Puchatkiem (Declaration of Eternal Friendship with Winnie-the-Pooh) w 136. rocznicę urodzin twórcy najmilszej przytulanki, a imiona wszystkich uczniów z klasy znalazły się na dłoniach wyciętych z¤kolorowego papieru. Uczniowie z 1a robili kolorowe serduszka podpisując je I'm...(Jestem...) oraz swoim imieniem, tworząc jednocześnie klasowe drzewo przyjaźni (The Friendship Tree).

Dzieci czytały w języku angielskim słowa z Kubusia Puchatka o przyjaźni 'A day without a friend is like a pot without a single drop of honey left inside.' (Dzień spędzony bez przyjaciela jest jak garnek, w którym nie została nawet kropla miodu), a potem kolorowali według instrukcji podawanych w języku angielskim Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Pierwszoklasiści przypomnieli sobie inne cytaty z książki autorstwa A.A.Milne. Obejrzeli również fragment filmu animowanego w języku angielskim The Many Adventures of Winnie-the-Pooh (Przygody Kubusia Puchatka), włączając się do porannej gimnastyki z Kubusiem Puchatkiem, który nucił piosenkę, Up, Down and Touch the Ground.

Na zakończenie warsztatów językowych zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka każdy pierwszoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 2 otrzymał pamiątkowy dyplom przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego, poświadczający udział w przygodzie z bohaterami Stumilowego Lasu w 136. rocznicę urodzin A.A.Milne będącej jednocześnie kolejnym etapem autorskiego projektu „Nauka języków obcych - naprawdę warto”.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.