OBIEKTYWNI - koło dziennikarsko-fotograficzne o sobie

Od stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu działa koło fotograficzno-dziennikarskie „OBIEKTYWNI”.

Obiektywni działają bardzo prężnie i są wszędzie tam, gdzie COŚ się dzieje. Uczniowie wraz z opiekunem Anetą Mamala bacznie obserwują rzeczywistość, dostrzegają zmiany, reagują na wszelkie ciekawostki otoczenia szkolnego... a¤perspektywę widzenia świata mają naprawdę szeroką!

Grupa pasjonatów fotografii i dziennikarstwa realizuje szereg działań w szkole i poza nią. Uczestniczą i na bieżąco relacjonują wydarzenia ze szkoły a także miasta i gminy Stary Sącz. Biorą udział w konkursach fotograficznych i piszą relację, które publikowane są w lokalnych mediach.

Zajęcia swym zasięgiem ogarniają zakres teoretyczny i praktyczny od robienia zdjęć poprzez ich obróbkę na wywoływaniu kończąc. Zajęcia są także dla nas świetną zabawą, ponieważ doskonale czujemy się w swoim gronie.

Takie przedsięwzięcia warte są promocji, gdyż udowadniają, że domeną młodości jest pasja. Młodość wcale nie musi wybierać źle, a rewolucja nie musi pożerać swoich dzieci. Młodzi ludzie są chlubą całej młodzieży i powodem do dumy całego społeczeństwa. Tacy są właśnie OBIEKTYWNI!

Autor: Aneta Mamala