Pączki, wiersze, życzenia

Tak krótko można by podsumować dwa kolejne Czwartkowe Spotkania z Wiedzą, „lutowe” i „marcowe”, które nawiązywały do obchodzonych w naszej społeczności zwyczajów i świąt, a mianowicie do Tłustego Czwartku i Dnia Kobiet.

Uczniowska Rada Szkolna postanowiła przybliżyć wszystkim uczniom historię, pochodzenie i znaczenie tych dni. Wyjaśnić, dlaczego Tłusty Czwartek i skąd wzięły się pączki i dlaczego 8 marca składamy naszym Paniom serdeczne życzenia. Była więc audycja, gazetka i degustacja.

Podjęte działania cieszyły się dużym zainteresowaniem, budziły wiele emocji, bezkonkurencyjne były oczywiście pączki, które w „babski comber” smakują wyjątkowo. Wiele radości sprawiły też życzenia kierowane do naszych Pań – Koleżanek.

Uczniowska Rada Szkolna serdecznie dziękuje Radzie Rodziców i wszystkim zaangażowanym w realizację tych spotkań, zaprasza na kolejny czwartek, który poświęcony będzie życiu i twórczości Juliusza Słowackiego.

Autor: Opiekunowie URS