Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Czwartoklasiści na wycieczce w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie


Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, w ramach zajęć fakultatywnych z przyrody wybrali się w niezwykłą „podróż” do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Dzięki współpracy ze Starosądeckim Uniwersytetem Dziecięcym, wycieczka odbyła się całkowicie za darmo. Sponsorem naukowej przygody była Fundacja Rozwoju Sądecczyzny przy wsparciu Burmistrza Jacka Lelka.


Uczniowie zwiedzili 3 interaktywne wystawy naukowe -„To takie proste”, „P jak paragraf”, „Wokół koła” i uczestniczyli w lekcji doświadczalnej pt. „Magia w kuchni”.


Ekspozycja „To takie proste” składała się z 26 instalacji podzielonych na cztery bloki tematyczne: główka pracuje – strefa umożliwiająca podróż w świat matematycznych zagadek i łamigłówek, Mechaniczny plac zabaw – obrazujący prawa fizyczne i ich definicje, Pomyśl, zrozum, zrób, gdzie instalacje skoncentrowane są na tworzeniu i budowaniu oraz Techno świat, w którym można zapoznać się z najnowszymi technologiami.


Wystawa „Wokół koła” to był strzał w dziesiątkę. Uczniowie mogli się sporo dowiedzieć o zastosowaniu koła w technice, nauce, przyrodzie, no i oczywiście w codziennym życiu. Na sali zgromadzono około 30 eksponatów, m.in  żyroskop służący do pomiaru położenia kątowego, prymitywny pojazd kołowy, koło Leonarda, wielki lejek z obracającym się krążkiem, maszynę z kołami zębatymi, które wprowadza się w ruch i klocki, z których buduje się rotundę.


–Wystawy wymykają się wszelkim muzealnym zakazom nakazując aktywny udział wszystkich zmysłów z dotykiem na czele. Tutaj zwiedzanie oznacza dobrą zabawę i… spory wysiłek fizyczny- mówi nauczycielka przyrody w SP2 -Uczniowie samodzielnie mogli podnieść 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym. Dzięki takim lekcjom kształtujemy umiejętności logicznego myślenia, wnioskowania, zwiększamy kreatywność i uczymy pracy zespołowej


Na warsztatach „Magia w kuchni” uczniowie przeprowadzili doświadczenia z różnymi produktami, jakie możemy znaleźć w kuchni. Dowiedzieli się jak zmieścić jajko w butelce z wąską szyjką, sprawdzili jaki kolor ma sok z czerwonej kapusty i co lubią drożdże. Na zakończenie zrobili niegroźny wulkan, korzystając z domowych zapasów.


Równocześnie, w gmachu przy Wawrzyńca uczniowie mogli podziwiać ekspozycję „P jak paradoks” poświęconej historii i legendzie Fiata 125p. Zaprezentowano na niej około 20 pojazdów w interaktywnej aranżacji – nowoczesnej, ale nawiązującej w każdym detalu do czasów PRL-u. Opowiedziana tam historia w przystępny sposób wyjaśnia paradoksy minionej epoki.


Uczniowie „Dwójki” wrócili z wycieczki zachwyceni i bogatsi o nowe doświadczenia, zgodnie z zasadą, jaka obowiązuje na lekcjach przyrody: nuda się nie uda!


Składamy podziękowania pani Annie Majda, prezes Fundacji Rozwoju Sądecczyzny, za pokrycie kosztów przejazdu i wizyty w muzeum.


Galeria zdjęć
(fot. Martyna Dziarmaga i Jakub Pasoń/Obiektywni)

 

 

 

Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.