Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

„Dwójka” najlepsza w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim im. Mariana Jonkajtysa w Nowym Sączu

14 marca 2018 r. odbył się już po raz XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Mariana Jonkajtysa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Jego organizatorami są: Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Pamięci Zesłanych na Sybir. Konkurs ten ma na celu:
- popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na ,,nieludzką ziemię’’
- promowanie młodych talentów,
- pobudzanie do poznawania poezji, jako dziedziny sztuki i gałęzi literatury,
- rozwijanie wrażliwości artystycznej.
Organizatorzy podzielili konkurs na trzy kategorie wiekowe:
- szkoła podstawowa, klasy I – VI,
- szkoła podstawowa, klasa VII oraz gimnazjum, klasy II – III,
- szkoła ponadgimnazjalna.
Każdy uczestnik miał zaprezentować jeden utwór poetycki dotyczący tematyki zesłań na Syberię, a czas występu nie mógł przekroczyć 5 minut.
W naszej szkole, jak co roku, zostały przeprowadzone eliminacje do konkursu. Wzięli w nich udział uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej: klasy IV,VII.
W etapie szkolnym najlepszymi okazali się:
Klasy IV
I miejsce – Sebastian Rumin –IVB,
II miejsce – Julia Kroczek - IVB,
III miejsce – Konrad Morzywołek - IVA
Klasy VII oraz II, III gimnazjum
I miejsce – Katarzyna Sadowska – IIIB,
II miejsce – Marta Pustułka - IIB, Oliwia Tokarczyk – VIIC,
III miejsce – Monika Oracz – VIIC, Katarzyna Rejowska
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a najlepszym recytatorom: Katarzynie Sadowskiej - kl. 3B i Sebastianowi Ruminowi - kl. 4B przypadł zaszczyt reprezentowania szkoły w XVI edycji konkursu.

Jesteśmy dumni, że to właśnie uczennica naszego gimnazjum Katarzyna Sadowska zdeklasowała wszystkich uczestników i zajęła pierwsze miejsce, a debiutujący w szrankach recytatorskich czwartoklasista Sebastian Rumin otrzymał wyróżnienie.

Autor: Halina Madziar, Jolanta Bochniarz