St. Patrick's Day z angielskim i technologią w tle

„Zielono mi” - tak na pewno myśli wielu Irlandczyków w dniu św. Patryka, czyli 17 marca. Irlandia jako kraj anglojęzyczny i jego kultura stanowią przedmiot zainteresowania na lekcjach języka angielskiego. W piątek, w¤przeddzień hucznie obchodzonego święta, uczniowie klasy 7b i 2b postanowi podjąć wyzwanie znalezienia skarbu Leprechauna, niezbyt przyjaznego skrzata, który jednakże posiada wielki „pot of gold” (garnek ze złotem). W¤poszukiwaniach pomagała uczniom technologią, czyli kody QR. Odczytywane przy pomocy odpowiedniego oprogramowania dawały kolejne wskazówki do rozwiązania tajemnicy skarbu. I tak na kodach pojawiały się m.in.: „hat” (kapelusz) zakładany przez większość uczestników „parade” (parady); wraz z¤nim pojawia się „shamrock” (koniczynka). Legenda głosi, że św. Patryk nauczał Irlandczyków o Bogu i Trójcy Świętej właśnie przy pomocy trójlistnej koniczyny. Nie mogło zabraknąć Leprechauna, jego „beard” (brody), „coins” (monet) oraz „rainbow” (tęczy), na końcu której tenże zielony skrzat podobno schował swój skarb. Legendy o św. Patryku i historia jego życia pojawiły się w krótkiej prezentacji filmowej oraz w quizie multimedialnym. Uczniowie podzieleni na grupy kilkuosobowe starali się zdobyć przewagę nad konkurencją. Najlepsi okazali się: z klasy 7b - Zuza, Antek i Maks a¤z¤klasy 2b - Monika, Marta i Kuba. Zwycięskie drużyny oczywiście podzieliły się nagrodą ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy.

Autor: Agnieszka Obrzud