Skłodowska z wizytą u Słowackiego

Uczniowska Rada Szkolna działająca w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu wystąpiła z inicjatywą współpracy z URS działającym w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu.

Pierwsze spotkanie odbyło się w SP. nr. 2. Przybyła na nie delegacja samorządu uczniowskiego z Liceum pod opieką Pani A. Czermińskiej. W miłej atmosferze nastąpiło zapoznanie przedstawicieli młodzieży z obu szkół. Delegaci samorządów mieli okazję wymienić się doświadczeniami i porównać pracę samorządu szkoły podstawowej i średniej. Na spotkanie została też zaproszona Pani Dyrektor Wioletta Nowak, która aktywnie włączyła się do dyskusji i podzieliła swoimi spostrzeżeniami.

Kolejnym etapem współpracy była rewizyta w Liceum Ogólnokształcącym na ulicy Partyzantów. Delegacja samorządu z „Dwójki” miała okazję obejrzeć budynek Liceum i spotkać się z liczną grupą przedstawicieli miejscowego samorządu uczniowskiego. Tak zainicjowana współpraca może przynieść korzyści płynące z wymiany doświadczeń w rozwijaniu samorządności uczniowskiej.

Autor: Ewa Sojka

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl