Nauka Języków - naprawdę warto. Projekt The World of colour i pierwszy dzień wiosny w wersji angielskiej u pierwszoklasistów

Gdy za oknem było jeszcze biało od przedłużającej się zimy pierwszoklasiści postanowili przywołać Wiosnę. 21 marca na lekcjach języka angielskiego powstała łąka pełna kwiatów (flowers), drzew (trees), na każdej jest słońce (sun) a na niebie gdzieniegdzie chmurki (clouds). Ale, co najważniejsze pojawili się na niej bohaterowie podręcznika Bugs Team. Na łące zobaczyć więc można gąsienicę Colina (caterpillar), biedronkę Lucy (ladybird), pszczółkę Bellę (bee), świetlika Gary’ego (glow-worm) oraz motyle (butterflies), koniki polne (grasshoppers), żuczki (beetles), ślimaki (snails) ale także pająki (spiders). Wszystkie w wersji pełnokolorowej. Uczniowie wykazali się też znajomością podanych wyżej słów angielskich i wpisywali, bądź przyklejali nazwy pod odpowiednimi obrazkami.

Nauka języków - naprawdę warto, 1 klasa i I Dzień Wiosny 21.03.2018

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud