Spotkanie Wielkanocne

Przez krzyż …

Tradycją wpisującą się w świąteczny klimat naszego miasta stały się „pokoleniowe” spotkania organizowane przez „starosądecką dwójkę”.

W dniu 27 marca 2018r. do naszej szkoły przybyli: burmistrz Jacek Lelek, zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki, p. Maria Sosin dyrektor Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, emerytowani pracownicy oświaty, dyrektorzy szkół i instytucji, członkowie Rady Rodziców. Zasiedli oni przy pięknie udekorowanych stołach i wysłuchali montażu przygotowanego przez młodzież pod opieką pań: Elżbiety Mrówki i Anny Wójcik. Motywem przewodnim uroczystości był krzyż, jego znaczenie i rola w życiu człowieka. Piękna inscenizacja, refleksyjne teksty, pieśni wielkopostne wykonane przez uczniów klasy IVb wprowadziły zebranych w tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Gorące brawa i ciepłe słowa kierowane do młodych artystów świadczą o głębokich emocjach jakie towarzyszyły zebranym.

Na zakończenie części artystycznej popłynęły życzenia zdrowia, radości, nadziei i gorącej miłości na każdy dzień.

Galeria zdjęć (fot. Agnieszka Obrzud)

Autor: Elżbieta Mrówka, Anna Wójcik