Mikroświat jedzie na basen

Ruch to zdrowie! Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu nie trzeba przekonywać do zdrowego trybu życia. Z ochotą wskakują do wody, bo wiedzą, że pływanie na basenie jest świetną zabawą. Dzięki współpracy szkolnego koła przyrodniczego ze Starosądeckim Uniwersytetem Dziecięcym, uczniowie naszego koła otrzymali darmowe karnety na basen w Chełmcu.

Zajęcia na basenie mają pomóc opanować sztukę pływania, przełamać lęk przed głęboką wodą, wdrożyć uczniów do zachowania ostrożności podczas pobytu nad zbiornikami wodnymi. Mają również rozbudzać zainteresowania uczniów, pomagać przezwyciężać własne słabości i uwierzyć we własne siły, wskazywać atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu.

Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi!

Autor: Aneta Mamala