Klasa 4b tworzy plakaty świąteczne po angielsku

Na ostatniej przedświątecznej lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 4b poznawali słownictwo związane ze Świętami Wielkanocnymi, czyli Easter.

Plakaty, które stworzyli uczniowie nie były typowe, zawierały nazwy rzeczy wkładanych do koszyczka (basket). Pojawiły się więc baranki (lambs), pisanki (Easter eggs), kurczaczki (chicks), zajączki (Easter bunnies). Czwartoklasiści wiedzą już, jak nazywa się Wielki Tydzień (Holy Week), Wielki Czwartek (Maundy Thursday), Wielki Piątek (Good Friday), Wielka Sobota (Holy Saturday), Wielka Niedziela (Easter Sunday), Lany Poniedziałek (Wet Monday).

Święta Wielkanocne obchodzone są na wiosnę (spring), zatem pojawiły się też symbole wiosenne. Kwiaty: tulipany (tulips), żonkile (daffodils), bazie (pussy-willows) oraz lilie (lilies).

Prace można podziwiać w galerii zdjęć.

Autor: Agnieszka Obrzud