• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


4 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Stary Sącz. W obecnym roku szkolnym turniej organizowany jest w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie. I grupę rocznikową reprezentowała czteroosobowa drużyna (2 chłopców + 2 dziewczynki), a II grupę trzyosobowa drużyna wyłoniona w wyniku eliminacji szkolnych.

    

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym złożonym z przeszkód: równoważnia, tarka, pochylnia, rynna, korytarz z desek, zwężenie, zawracanie w kwadracie, zatrzymanie w miejscu.

   

Organizatorem zawodów był pan Wiesław Warcholak, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Podczas turnieju obecny był policjant z Komisariatu Policji w Starym Sączu, asp. Szczepan Janecki.

Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z uczniami ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu, Prywatnym Gimnazjum w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej z Popowic i z Przysietnicy.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 Starym Sączu (oddziały gimnazjalne) w składzie: Karol Kołodziej, Dawid Kamiński, Arkadiusz Drożdż zajęła I miejsce.

Gratulujemy!

Opiekun drużyny: Teresa Tokarczyk

 

Autor: Teresa Tokarczyk
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.