• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Wycieczka do Warszawy


 

Uczniowie SP2 w roku szkolnym 20017/18 biorą udział w projekcie „Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery” realizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Brama Beskidu” w partnerstwie z Gminą Stary Sącz.

W ramach projektu uczestnicy rozwijają swoje zainteresowania na dodatkowych spotkaniach m.in. z matematyki, przyrody i programowania.

Organizatorzy projektu nie ograniczyli się tylko do zajęć pozalekcyjnych, przygotowali również ciekawe wycieczki. Taka forma edukacji miała miejsce 11 i 12 kwietnia bieżącego roku. Trzynastu gimnazjalistów – uczestników zajęć z programowania – zostało zaproszonych na wycieczkę do Warszawy.

Wczesnym rankiem uczestnicy projektu wraz z opiekunami wyruszyli do stolicy, aby wzbogacić swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. W pierwszym dniu uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, które pobudza do obserwacji, zadawania pytań i szukania odpowiedzi. To co wyróżnia ten obiekt to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.  Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że uczniowie pewnie jeszcze nieraz tam wrócą.

Drugi dzień był równie interesujący. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z robotyki. Warsztaty te to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Praca w grupach dostarcza inspiracji oraz okazji do dzielenia się wiedzą, zdrowej rywalizacji i motywacji. Na zakończenie zajęć zorganizowano pokaz robotów złożonych przez uczniów.

Zajęcia w Centrum Nauki Kopernik oraz warsztaty z robotyki pokazały, że uczniowie potrzebują nowych fascynujących wyzwań.

 

 

Galeria zdjęć

Zajecia z robotyki (autor: Marcel Ślazyk)

 

 

Autor: Opiekunowie wycieczki
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.