Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym składającym się z 6 przeszkód: pochylni, przedmiotu do przewożenia, zawracania w kwadracie, zwężenia na półkolu, żmijki i korytarza z desek.

Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Głównym organizatorem zawodów był Zespół Szkół Samochodowych, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Gminy terenu powiatu nowosądeckiego w kategorii gimnazjum reprezentowały następujące szkoły:

Gimnazjum w Starym Sączu, Gimnazjum w Jazowsku, Gimnazjum w Chomranicach, Gimnazjum w Tęgoborzy, Gimnazjum w Ptaszkowej, Gimnazjum w Podolu Górowej, Gimnazjum w Królowej Górnej, Gimnazjum w Koniuszowej, Gimnazjum w Kamionce Wielkiej.

Gminę Stary Sącz reprezentowała drużyna Gimnazjum w Starym Sączu, wyłoniona w wyniku eliminacji gminnych, w składzie:

1. Dawid Kamiński kl. 2a Gimnazjum w Starym Sączu ( Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu )

2. Karol Kołodziej kl 2d Gimnazjum w Starym Sączu ( Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu )

3. Szymon Warcholak Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu

W wyniku rywalizacji drużyna Gimnazjum w Starym Sączu zajęła 3 miejsce, przegrywając  z uczniami z Jazowska i Chomranic.

GRATULUJEMY!

Opiekun drużyny: Teresa Tokarczyk