Zajęcia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Dnia 16.04.2018 uczniowie klasy IVa i IVb wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie przeprowadzili profesjonalni ratownicy medyczni z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu wraz z opiekunem - panią mgr Urszulą Cisoń-Apanasiewicz.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją na temat, jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Dzieci uważnie wysłuchały części teoretycznej, a następnie przystąpiły do części praktycznej. Krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia wywołał prawdziwe emocje. Każdy uczestnik mógł wykorzystać zdobytą wiedzę podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem, sumiennie wykonywały wszystkie polecenia ratowników i były dumne z tego, że ich działania mogą uratować cudze życie. Opiekun PCK – pani M. Maśko – sprawdziła, czy czwartoklasiści zapamiętali wszystkie zasady udzielania pierwszej pomocy, organizując quiz. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Galeria zdjęć (fot. Ewa Załubska)

Autor: Ewa Załubska