Wtedy grały wszystkie dzwony... Konstytucja 3 maja. Wyniki konkursu plastyczno-literackiego

Z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczno-literacki pt „Wtedy grały wszystkie dzwony… Konstytucja 3 maja”. Uczniowie klas pierwszych prezentowali postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, klasy czwarte miały za zadanie przedstawić bohaterów Konstytucji 3 maja lub napisać wiersz do młodszego kolegi. Natomiast uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich gimnazjalnych przygotowywali plakat dotyczący Konstytucji 3 maja lub pisali wiersz odwołujący się do wydarzeń z¤1791 roku.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez firmy FAKRO Sp. z o.o z¤Nowego Sącza oraz Biurowiec ze Starego Sącza. Dla wszystkich występujących na scenie Cukiernia Jeziorek przygotowała pyszne starosądeckie lody.

Przyznano również dodatkowe nagrody-niespodzianki dla laureatów Konkursu Plastyczno-Literackiego Wtedy grały wszystkie dzwony.... Weronika Golonka z 4a, Oliwia Tokarczyk z 7c i Urszula Rams z 7b wygrały wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie prof. Ryszarda Legutki, posła do Parlamentu Europejskiego.

Nagrodzeni:

Portert króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (kategoria: uczniowie klas pierwszych)

I miejsce - Anna Wajnert 1a
II miejsce - Martyna Karwala 1b
III miejsce - Antonina Zielonka 1a
wyróżnienia:

Sebastian Szymczyk
Wiktoria Król

Emilia Nalepa
Bartosz Sołtys
Kacper Czyżycki
Sebastian Zieliński