Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
 (Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

DENDRODETEKTYWI w "Dwójce"

Dendrologia – (łac. dendrum – drzewo, logos – nauka), drzewoznawstwo; dział botaniki zajmujący się drzewami i krzewami. Każdy przyrodnik musi znać podstawowe drzewa i krzewy. W tym celu mali przyrodnicy z kółka "Mikroświat" wybrali się w teren. Zebraliśmy liście drzew liściastych, oznaczyliśmy je i przygotowaliśmy do suszenia. Z zebranych liści powstaną zielniki.

Podzieliliśmy się także na dwie grupy i rozwiązywaliśmy różne zadania związane z drzewami i krzewami. I tak na przykład, dopasowaliśmy liście, owoce i nasiona do drzewa. Rozpoznaliśmy nazwy drzewa po ich pokroju. Rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i krzyżówki. Kiedy pojawił się problem z zadaniem, korzystaliśmy z KLUCZY, w których szukaliśmy wskazówek do rozwiązania zadania. Bardzo spodobała nam się rola dendrodetektywów.

Autor: Aneta Mamala