A Mythical Journey, czyli nasi czwartoklasiści w świecie greckich mitów na scenie teatralnej w Krakowie

15 uczniów klas czwartych reprezentowało naszą szkołę w¤XXV Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych BLIŻEJ ŚWIATA. 16 maja 2018 roku czwartoklasiści udali się do Krakowa, by na scenie teatralnej w Szkole Podstawowej nr 68 w Krakowie - Witkowicach opowiedzieć w języku angielskim historię Petrosa (Jan Długosz) oraz Antonii (Julia Pituch), którzy dzięki tajemniczej szafie, czyli nowemu wynalazkowi taty Petrosa w niewyjaśniony sposób przenoszą się w świat mitów greckich.

Spotykają tam przykutego łańcuchami do skały Prometeusza (Jakub Załubski), który prosi ich o pomoc w przegonieniu nadlatującego sępa. Wędrując po mitologicznym świecie, Antonia i Petros zauważają Hermesa (Jakub Miechurski). Na łące rozmawiają z Demeter (Julia Kroczek), która poszukuje swojej córki Persefony (Klaudia Zielińska) porwanej przez Hadesa (Włodzimierz Kowalik), który na scenie teatralnej pojawia się na ognistym rydwanie. Jest też Helios (Kinga Szlęk), Zeus (Szymon Kostrzeba) i król Midas (Jakub Załubski). Widzimy pasterza Marsjasza (Oskar Skoczeń) oraz Apolla (Julia Kroczek), którzy pragną zachwycić króla Midasa swoimi umiejętnościami muzycznymi. Również Petros (Jan Długosz) prezentuje swój talent muzyczny grając przepięknie na skrzypcach. A gdy król Midas wręcza Marsjaszowi wieniec laurowy, zezłoszczony Apollo opuszcza scenę, a królowi Midasowi wyrastają ośle uszy. Antonia i Petros spotykają również Tezeusza (Szymon Kostrzeba) oraz Ariadnę (Anna Sztafa). A gdy nadchodzi obiadowa pora, dzieci zdają sobie sprawę z tego, iż trzeba wracać do współczesnej Grecji. Zanim opuszczą jednak scenę, postanawiają zgłębić swoją wiedzę na temat mitologii greckiej. W roli narratorów wystąpili: Julia Szlęk, Gabriela Mordarska, Zuzanna Garwol, Anna Sztafa i Julia Zegarlińska.

Ogromne zaangażowanie Rodziców naszych debiutujących na krakowskiej scenie teatralnej czwartoklasistów sprawiło, iż młodzi aktorzy wystąpili we wspaniałych strojach, które mogły przenieść widzów w prawdziwie grecki i¤mitologiczny świat.

Możesz też obejrzeć przedstawienie

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud