Wojewódzki Przegląd BLIŻEJ ŚWIATA w Krakowie z udziałem naszych gimnazjalistów

Jakby za dotknięciem tajemniczego amuletu, ze Szwedzkiego Muzeum Historycznego w Sztokholmie, który odwiedzają trzy turystki (Anna Rejowska 3a, Wiktoria Wajda 3b, Małgorzata Szymoniak 3b), widzowie przenoszą się w mitologiczny świat Wikingów.

Wspaniały występ naszych gimnazjalistów w języku angielskim 'At the Swedish Museum' pozwala widzom poznać tajniki mitów nordyckich. Trzy turystki wędrują po krainie Asgard, a przebywając w  fascynującym świecie mitologicznym ludów krajów skandynawskich i nordyckich, poznają różnych bogów, charakterystycznych dla mitologii nordyckiej.

Michał Zygmunt (2a), który wystąpił jako Odyn, rozpoczyna opowieść o¤drzewie życia, Yggdrasilu. A Szymon Radzik (3a) (Baldur), pomysłodawca tematu tegorocznego przedstawienia, pojawia się na początku w roli kustosza muzealnego, który opowiada turystkom o¤mieszkańcach krainy Asgard. Warto podkreślić, iż scenariusz do przedstawienia został napisany przez gimnazjalistów z¤3a podczas zajęć warsztatowych na języku angielskim.

W tle słychać dźwięki muzyki nordyckiej. Czyń dobro, dobro powraca niespodziewanie - takimi słowami, tylko oczywiście w¤języku angielskim, gimnazjaliści kończą swój występ na krakowskiej scenie teatralnej w Wojewódzkim Przeglądzie BLIŻEJ ŚWIATA w Szkole Podstawowej nr 63 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie- Witkowicach.

W przedstawieniu teatralnym w Krakowie z kl. 3a wystąpili również: Julia Kruczek (Sigyn), Dominika Tobiasz (Eir), Wiktoria Michalak (Nanna), Kornelia Panajew (Idun), Karolina Golonka (Frigg), Miłosz Hejmej (Thor), Weronika Jopek (Var), Kamila Skoczeń (Syn) oraz Klaudia Grońska (Jord/Fjorgyn).

Przedstawienie - video

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud