Zwiedzamy Sądeckie Wodociągi

O Ziemi wiemy prawie wszystko, a to dzięki kolejnemu „Czwartkowemu Spotkaniu z Wiedzą”, które poświęcone było obchodom „Dnia Ziemi”. Uczniowska Rada Szkolna, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów, zorganizowała nietypowe „Święto Ziemi”, w ramach którego przygotowała: wywiad z Ziemią, wystawę prac plastycznych ”Sztuka ze śmieci” i wycieczkę do Zakładu Uzdatniania Wody w Starym Sączu. Dzięki tej inicjatywie młodzi ludzie dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa grożą naszej planecie, poznali jej obawy i nadzieje. Zobaczyli, co można zrobić ze śmieci, które jak się okazało, nie zawsze są bezużyteczne. Prześledzili drogę wody z Dunajca do naszych domów, zapoznali się z procesem jej uzdatniania.

Korzystając z okazji, chcemy gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację tego działania: pani Agacie Kurowskiej, pani Justynie Tyce i Sądeckim Wodociągom, które nie tylko umożliwiły zwiedzenie Stacji Uzdatniania Wody, ale przygotowały też bardzo ciekawą, praktyczną lekcję hydrologii.

Zapraszamy na kolejne, ostatnie już Czwartkowe Spotkanie poświęcone Juliuszowi Słowackiemu – Patronowi Szkoły.

Autor: Opiekunowie URS