Wielkie sukcesy! Konkurs „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii„

Uczniowie naszej szkoły laureatami ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów oraz środowisk polonijnych. Konkurs zorganizowano pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu.

Celem konkursu było upamiętnienie trzech wybitnych postaci:

- generała brygady pilota Stanisława Skalskiego, jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię,

- ks Jana Leona Ziółkowskiego ostatniego kapelana Kozielska zamordowanego w Katyniu,

- generała broni Józefa Dowbor – Muśnickiego dowódcy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie wzięli udział w następujących formach pracy:

- model samolotu – Wiktoria Wajda i Jakub Leszko,

- praca multimedialna – Hubert Nakielski, Piotr Padula, Jakub Marczyk, Karol Plata, Michał Augustyniak, Szymon Dziedzina, Maja Kruczek,

- praca plastyczna – Anna Sztafa, Klaudia Zielińska, Filip Derczyński, Michał Handzlik, Oskar Skoczeń, Julia Rucińska, Sebastian Szymczyk, Igor Jabłoński, Łukasz Cieśla, Alex Błaszczyk.

Wielkim sukcesem dla naszej szkoły było uzyskanie I miejsca w kategorii plastycznej przez Sebastiana Szymczyka z klasy Ia, II miejsca w kategorii praca modelarska przez Jakuba Leszko z kl. IId gimnazjum oraz III miejsca w kategorii praca multimedialna przez Piotra Padulę z kl. IIc gimnazjum.

Oprócz wspaniałych nagród rzeczowych, uczniowie Jakub Leszko i Piotr Padula zostali wyróżnieni wycieczką do Brukseli. Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych sukcesów. Nad przygotowaniami do konkursu czuwały następujące osoby: p. Justyna Tyka, p. Maria Bielak, p. Stanisława Bielak, p. Bożena Bielak i p. Ewa Sojka.

Autor: Ewa Sojka