Dzień Otwarty w pracowni językowej dla przyszłych uczniów naszej szkoły

Dzisiaj w naszej szkole witaliśmy wyjątkowych gości - uczniów klas trzecich i szóstych ze szkoły podstawowej nr 1 oraz przedszkolaków. Nauczyciele języków obcych zaproponowali podróż po krajach anglo- i niemieckojęzycznych, podczas której nie zabrakło konkurencji kulturoznawczych.

Uczniowie grali w popularną grę Kahoot, w wersji offline. Ich zadaniem było wybranie odpowiedzi spośród podanych opcji a na dźwięk dzwonka szybkie podniesienie karty w kolorze, pod którym kryła się odpowiedź. Wielka Brytania ma wiele pięknych zabytków, i właśnie z nimi związana była kolejna konkurencja. Nasi goście układali puzzle i wskazywali co się na nich kryje. Niektórzy po usłyszeniu zapowiedzi, że za chwilę pojawią się pytania związane z kulturą krajów niemieckojęzycznych nie kryli przerażenia, które jednak szybko minęło. Okazało się, że zarówno szóstoklasiści jak i trzecioklasiści wyśmienicie sobie z nimi poradzili.

Zwycięzcy zostali obdarowani gadżetami przekazanymi naszej szkole przez wydawnictwo Macmillan oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, a wszyscy słodkimi upominkami.

Galeria zdjęć - pracownia językowa

Autor: Nauczyciele języków obcych