Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Konkurs kulturoznawczy dla czwartoklasistów Szkocja- kraj, który nie znacie rozstrzygnięty.


Uczniowie z klasy 2b gimnazjum (Wiktoria Weber, Jakub Kotas, Marta Bochniarz, Patrycja Szabla, Marta Pustułka, Monika Grabska) w ramach realizacji założeń projektu edukacyjnego  przygotowali wraz z opiekunem projektu Beatą Damasiewicz, konkurs kulturoznawczy dla czwartoklasistów z naszej szkoły pod hasłem Szkocja-kraj, który nie znacie, który polegał na wykonaniu plakatu, który w jak najciekawszy sposób odzwierciedli różnorodność kulturową i krajobrazową Szkocji. Warto nadmienić, iż konkurs kulturoznawczy zbiega się z Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Czwartoklasiści na swoich plakatach przedstawili swoje skojarzenia ze Szkocją. Na plakatach, które można oglądać na specjalnej wystawie na korytarzu naszej szkoły, pojawiły się więc szkockie kilty, legendarny potwór z jeziora Loch Ness, szkockie dudy, zamek w Edynburgu; oset będący symbolem Szkocji, szkocka flaga; haggis, czyli narodowa szkocka potrawa, czy też The Highlands, czyli górzysty region Szkocji. 

Po burzliwych obradach członków jury z klasy 2b gimnazjum, które odbyły się 21 maja 2018 roku, ostatecznie w konkursie I miejsce zdobyła uczennica klasy IVb- Anna Sztafa. II miejsce przyznano ex aequo Janowi Długoszowi z IVa oraz Klaudii Zielińskiej z IVa. III miejsce zdobyli: Alan Bochenek z IVa oraz Jakub Załubski z IVa. Wśród autorów wyróżnionych prac znaleźli się: Julia Jawor (IVa), Oskar Skoczeń (IVa), Zuzanna Garwol (IVa) oraz Weronika Golonka (IVa).

Na laureatów czekały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy, które zaprojektował Jakub Kotas - członek grupy projektowej z 2b. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali również pamiątkowe okolicznościowe dyplomy.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 

Autor: Beata Damasiewicz
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.