WIZYTA KLASY 1B W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

29 maja pierwszaczki z klasy 1B wyruszyły wraz z wychowawcą do Biblioteki Publicznej przy ulicy Mickiewicza. Była to ich pierwsza wizyta w nowym budynku biblioteki. Pani Jola Chruślicka oprowadziła ich po całym budynku. Jasne, przestronne wnętrza z wygodnymi i funkcjonalnymi meblami zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Najbardziej dzieciom podobały się wygodne fotele w czytelni, stanowiska komputerowe z nowym sprzętem oraz gry i zjeżdżalnia w dziale dziecięcym. Po quizie tematycznym, którego bohaterami były postacie z popularnych wierszy i baśni dla dzieci, pierwszaki zaczęły buszować między regałami z książkami. Prawie wszyscy znaleźli coś dla siebie i wypożyczyli. Niektórzy nieśli w plecaczku spory bagaż książeczek. W nowej bibliotece tak się wszystkim podobało, że na pewno nie raz jeszcze tu powrócą.

Dziękujemy pani Joli Chruślickiej za miłe przyjęcie i zorganizowanie quizu.

Autor: Bożena Bielak