WESOŁA ZABAWA NA DZIAŁKACH – OBCHODY DNIA DZIECKA W KLASIE 1B

Ponieważ w tym roku w dniu 1 czerwca nie było nas w szkole, Dzień Dziecka nasi rodzice zorganizowali nam na starosądeckich działkach w dniu 4 czerwca. Pomimo burz obchodzących Stary Sącz dookoła, pogoda w tym dniu była jak wymarzona – słońce, ciepło i sucho. Taka pogoda była dla nas ważna, gdyż czekały na nas różne konkurencje sportowe na świeżym powietrzu. Zaczęliśmy od zjedzenia pysznych lodów. Potem zaczęliśmy sportowe zmagania. W pierwszej konkurencji, rzucie strzałkami do tarczy, mistrzem celności okazał się Kacperek Wajnert. W rzucie obręczami do celu zwyciężyła Madzia Gil. Wyścigi parami ze związanymi razem nogami wygrały 2 zespoły: Madzia Biel z Wiktorią Król oraz Łukaszek Cieśla z Kacperkiem Wajnertem. Nawet pani Bożenka ruszyła po zwycięstwo w parze z Maksiem Kowalem i udało im się ukończyć wyścig na drugim miejscu! Najbardziej ekscytujący okazał się wyścig w workach. Każdy chciał wziąć w nim udział nie raz, nie dwa, a parę razy. I choć niektórzy się wywracali, to na skoszonej trawce nic nie bolało, a zabawa była przedniaJ. Oprócz tych, były jeszcze inne konkurencje, np. wyścig z jajkiem czy przeciąganie liny. Zmęczeni, ale szczęśliwi zasiedliśmy w Domu Działkowca do konsumpcji kiełbasek z grilla. Na koniec dostaliśmy od rodziców drobne upominki. Szczególnie fajne były kolorowe „glutki”, które naciągaliśmy w przeróżne strony.

Nasz wypad na działki bardzo nam się podobał. Dziękujemy naszym kochanym rodzicom za zorganizowanie super Dnia Dziecka, a w szczególności państwu Annie i Jackowi Królom oraz pani Magdalenie Wajnert, którzy nam w tym dniu umilali pobyt na działkach. Serdecznie dziękujemy pani Agacie Janka, Prezesowi Ogródków Działkowych w Starym Sączu za udostępnienie Domu Działkowca klasie 1B.

Autor: Bożena Bielak