Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

Pierwszaki w Krakowie

Dnia 30 maja 2018r. pierwszoklasiści (11 osób), którzy uczęszczali na zajęcia rozwijające z matematyki w ramach realizowanego projektu Lokalnej Bramy Beskidu „Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery” uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd był uzupełnieniem powyższych zajęć. Na wyprawę wybraliśmy się z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej z Moszczenicy i z Barcic.

Pierwszym miejscem pobytu był OGRÓD DOŚWIADCZEŃ im. Stanisława Lema. Czekały tu różne urządzenia rozmieszczone w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę. Przewodnik najpierw opowiadał o danym urządzeniu, wyjaśniał zasady działania, a potem dzieci same mogły doświadczać, obserwować... Duże wrażenie na uczestnikach zrobił np. kalejdoskop Gigant - wnętrze trójkąta równobocznego - wielokrotne odbicie światła i nasza postać widziana wielokrotnie. Uczniowie mogli grać na kamiennych cymbałach, ksylofonie, trójkątach, uderzyć w gong... Niektórzy sprawdzili swoją wagę ciała na wadze hydraulicznej, mogliśmy usiąść na wirującej karuzeli, wystrzelić z powietrznej armaty, doświadczyć i zaobserwować wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Następnie udaliśmy się do MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ na wystawę edukacyjną TO TAKIE PROSTE w czterech strefach nauki i zabawy. Poprzez zabawę uczyliśmy się. Dużo stanowisk skłaniało do współpracy i wspólnymi siłami mogliśmy osiągnąć cel, wykonując dane zadanie. Niezwykłych doznań doświadczyli uczniowie w specjalnym symulatorze, gdzie można było odbyć wyścig pojazdem przyszłości. Organizator wycieczki zadbał również o to, abyśmy nie byli głodni - był czas na wspólny obiad. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i zostanie na długo w naszej pamięci.

Podziękowanie kierujemy w stronę Kierownika projektów Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Beskidu”, w stronę Koordynatora wyjazdu i Kierownika wycieczki.

Autor: Stanisława Bielak