SPOTKANIE PIERWSZAKÓW Z PRACOWNIKAMI KOLEI

5 czerwca do pierwszaków przyszli niezwykli goście. Był to Komendant Posterunku Straży Kolei w Muszynie, pan Jacek Kulig oraz pan Ryszard Zygmunt – instruktor PKP PLK. W ramach XI edycji kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd. Szlaban na ryzyko!” dzieci wysłuchały pogadanki o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych, oglądnęły ciekawe filmiki. Przypomniały sobie również znaki drogowe związane z kolejnictwem. Dowiedziały się, że droga hamowania pociągu wynosi 1300 m. To długość 13 boisk do piłki nożnej! Pracownicy kolei zaprezentowali również kajdanki i strój ochronny z tarczą i pałką, który bardzo przypadł do gustu szczególnie chłopcom. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki: baloniki, kolorowanki, kredki i książeczki związane z omawianą tematyką. A dodatkową atrakcją były lody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za ciekawe spotkanie. Na pewno będziemy zachowywać bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.

Autor: Bożena Bielak