I miejsce w Debacie Młodzieży.

Znowu możemy się pochwalić sukcesami naszych uczniów. We wtorek 5 czerwca, w starosądeckim Sokole, odbyła się szósta już debata pt. „Głos ma młodzież”. Konkurs organizowany jest corocznie przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gołkowicach pod patronatem Burmistrza Starego Sącza Pana Jacka Lelka. W tegorocznej edycji uczniowie przygotowywali prace dotyczące dwóch tematów:

1. Strefa Aktywności Gospodarczej motorem napędowym naszej gminy.

2. Gmina Stary Sącz – atrakcyjnym ośrodkiem wypoczynku, rekreacji i pielgrzymowania?

Temat pierwszy opracowały uczennice klasy IIIa - Katarzyna Rejowska i Kornelia Panajew, a drugim tematem zajęli się uczniowie klasy IIIc - Gabriela Marczyk i Kacper Ogórek. Podczas debaty młodzież prezentowała swoje prace, posługując się pokazami multimedialnymi. Pojawiła się też znakomita okazja do dyskusji i zadawania pytań zgromadzonym gościom: Panu Burmistrzowi Jackowi Lelkowi, Pani Przewodniczącej Rady Miejskiej Ewie Zielińskiej, zastępcy Przewodniczącej Panu Andrzejowi Stawiarskiemu oraz Księdzu Dyrektorowi Domu Pielgrzyma „Opoka” Mariuszowi Żabie. Wnikliwa analiza tematów opracowanych przez uczniów dała możliwość gorącej dyskusji i wymiany spostrzeżeń zarówno przez młodzież jak i zaproszonych gości. Niewątpliwym sukcesem jest zdobycie I miejsca  przez Katarzynę Rejowską i Kornelię Panajew za pracę dotyczącą Strefy Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu. Uczennice otrzymały nagrody - tablety. Na uwagę zasługuje nagroda specjalna dla ucznia klasy IIc Piotra Paduli, za prezentację pracy dotyczącej rekreacji i wypoczynku oraz pielgrzymowania. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali piękne dyplomy. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą lekcję samorządności.

Autor: Ewa Sojka