XXV Wojewódzki Przegląd – Konkurs “Bliżej Świata” z naszymi gimnazjalistami na podium

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2, Szkoła Podstawowa nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie-Witkowicach zorganizował XXV Przegląd – Konkurs “Bliżej Świata”, który w tym roku przebiegał pod hasłem “Długie i krótkie historie z różnych stron świata” i polegał na przygotowaniu występu artystycznego w wybranym języku obcym. Konkurs przebiegał pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. W tegorocznym wojewódzkim konkursie językowym Przeglądzie Bliżej Świata członkowie Językowego Teatru Szkolnego działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu w kategorii gimnazjum wywalczyli trzecie miejsce.

Gimnazjaliści z „Dwójki" wystąpili na scenie teatralnej w Krakowie w autorskiej sztuce w języku angielskim „At the Swedish museum", opartej na mitach nordyckich.

Warto nadmienić, iż w zeszłym roku debiutująca grupa młodych aktorów ze starosądeckiej Dwójki" również zdobyła trzecie miejsce na szczeblu wojewódzkim w XXIV Przeglądzie- Konkursie Bliżej Świata" za wykonanie autorskiej sztuki teatralnej w języku angielskim John Hancock" inspirowanej wątkami z historii wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie- Witkowicach. W uroczystości wzięli udział członkowie Językowego Teatru Szkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu oraz nauczycielki języka angielskiego, które koordynują działalność Językowego Teatru Szkolnego. W imieniu wszystkich aktorów, którzy 16 maja 2018 roku wystąpili na scenie teatralnej w Krakowie podczas konkursu Przeglądu Bliżej Świata, odebrali oni nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.

Udział uczniów Dwójki" w tegorocznej edycji konkursu językowego mógł się odbyć dzięki sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Starym Sączu oraz Fundacji Rozwoju Sądecczyzny.

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud