Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Niezapomniana środa, czyli grill integracyjny kl. IVa w Mostkach


Uczniowie klasy IVa w cudownych nastrojach zebrali się rano w szkole, aby wspólnie z wychowawcą klasy - Beatą Damasiewicz, pedagogiem szkolnym - Małgorzatą Koszyk oraz szkolnymi wolontariuszami udać się do Mostek, gdzie na czwartoklasistów czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych we współpracy z Rodzicami uczniów kl. IVa. Wiele niespodzianek owianych było dodatkową tajemnicą, bo miał to być przecież niezapomniany dzień dla wszystkich uczniów z IVa.

Już od samego rana dobrym nastrojem czwartoklasiści dzielili się z innymi, machając do wszystkich kierowców, w oczekiwaniu na przystanku na szkolny autobus, który miał nas zabrać do Mostek. Na twarzach kierowców pojawiały się uśmiechy, co jeszcze bardziej nastrajało pozytywnie czwartoklasistów. Obiekt sportowo-rekreacyjny w Mostkach, w którym mogliśmy spędzić tak wiele cudownych chwil dzięki przychylności Stowarzyszenia Mostki Razem i Rady Sołeckiej, okazał się idealnym miejscem na spotkanie integracyjne.

Na samym początku każdy uczeń wylosował z tajemniczego pudełka jeden z trzech kolorów: fioletowy, pomarańczowy lub czerwony. Powstały kilkuosobowe zespoły, w których uczniowie wykonywali różne zadania. I wcale nie liczyło się zwycięstwo, ale wzajemne kibicowanie, współpraca, wspieranie się i zaangażowanie. Pierwsze zadanie polegało więc na stworzeniu pięciu zasad dobrej zabawy i zilustrowanie ich obrazkami. Przydały się do tego przyniesione przez uczniów kredki, flamastry i ołówki. Z pomocą wolontariuszy wszystkie zespoły spisały się znakomicie w tworzeniu zasad, o których trzeba będzie pamiętać podczas dzisiejszych zabaw. Każdy zespół z dumą przedstawił potem efekty swojej pracy. Zasady zostały wywieszone w widocznym miejscu na placu tak, aby każdy uczestnik grilla pamiętał o ich przestrzeganiu. A potem rozpoczęły się emocjonujące konkurencje - bieg w workach, tor przeszkód, sadzenie ziemniaków, zabawa z balonami, rzuty uśmiechniętą" piłką do kosza na śmieci, zbieranie nakrętek w danych kolorach, zwijanie linii; koło fortuny, jak i również zabawa z magicznym pudełkiem, w którym kryły się zadania do wykonania. Nieodzowna pomoc wolontariuszy sprawiła, że były jeszcze dodatkowe atrakcje, wśród których popularnością cieszyło się malowanie twarzy i nauka tańców. Odegrane zostały mecze piłki nożnej, siłownia na wolnym powietrzu zachęcała do ćwiczeń, a piękny plac zabaw sprzyjał wesołym zabawom, zaś piasek i słońce przypominały o nadchodzących wakacjach.

Owocowe szaszłyki przygotowane przez Rodziców kusiły czwartoklasistów kolorami i letnimi smakami. Domowe wypieki smakowały wyśmienicie. Po drużynowych rywalizacjach, w których zwyciężyli wszyscy i nie było przegranych, na każdego czekały przepyszne grillowane kiełbaski od firmy Konspol. Lody dla każdego uczestnika grilla od firmy Koral były również idealne w to słoneczne przedpołudnie.

Odwiedziła nas również Pani Dyrektor, Wioletta Nowak, co stało się idealną okazją do tego, aby oficjalnie podsumować tegoroczny grill integracyjny dla uczniów klasy IVa. Byliśmy więc świadkami prawdziwej gali zwycięzców. Wszyscy, wykazując się umiejętnością współpracy zespołowej i zabawą z kolegami i koleżankami w przyjaznej atmosferze, udowodnili bowiem, iż warto być dobrym kolegą, dobrą koleżanką, dzięki czemu każdy uczeń otrzymał medal, pamiątkowy dyplom i mnóstwo dodatkowych niespodzianek przekazanych przez Rodziców i sponsorów m.in. Biurowiec w Starym Sączu, czy firmę Koral z Nowego Sącza. Była też ogromna przemiła niespodzianka dla wychowawcy i pedagoga szkolnego- na nich też czekały medale, a symboliczny puchar odebrała z rąk uczniów klasy IVa Pani Dyrektor. Wspólne spotkanie na grillu integracyjnym wydawało się również świetnym momentem do tego, aby nagrodzić wszystkich uczniów klasy IVa za tegoroczny udział w projekcie europejskim 'Around Europe', w którym uczestniczyli na zajęciach języka angielskiego w związku z Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego 2018. Na wszystkich czekały nagrody-niespodzianki ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie.

Bawiliśmy się wszyscy tak dobrze, że sześć godzin minęło niepostrzeżenie i nadszedł czas powrotu. Nie zapomnieliśmy jednak o kolegach, którzy nie mogli uczestniczyć w grillu integracyjnym. Dla nich koledzy i koleżanki przygotowali laurki, w których nie zabrakło wielu miłych słów. Bo jak pisało na dyplomach, z którymi każdy wrócił do domu, warto być dobrym kolegą, dobrą koleżanką.

Wychowawca klasy składa szczere podziękowania Rodzicom za okazaną pomoc, poświęcony czas, zaangażowanie, a także niesamowitą kreatywność i pomysłowość w zorganizowaniu grilla integracyjnego na obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Mostkach dla uczniów klasy IVa.

Galeria zdjęć

 

 

 

 

Autor: Beata Damasiewicz
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.