Świeto Szkoły. Finał konkursu "Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II"

12 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta, którą celebrował absolwent tej placówki ks. Mateusz Florek. Po nabożeństwie szanowni goście, rodzicie, uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie odbył się uroczysty apel.

Rozpoczęła go Pani Dyrektor Szkoły Wioletta Nowak, która przypomniała krótko historię szkoły a szczególnie jej imienia i sztandaru. Po nowej reformie w szkolnictwie, sztandar szkoły został poddany renowacji i w nowej formie pierwszy raz został zaprezentowany podczas tej uroczystości. Następnie zabrał głos Pan Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie Krzysztof Szewczyk., który życzył dobrej, owocnej pracy w zreformowanej szkole. Krótki montaż słowno – muzyczny „Pamiętniki Juliusza” – przybliżył obecnym sylwetkę patrona szkoły. W główną postać wcielił się Michał Zygmunt z klasy 2a. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klasy 4 b: Filip Derczyński, Damian Dziarmaga, Artur Gancarczyk, Julia Kroczek, Sebastian Tomecki, Emilia Porwoł, Julia Pituch, Julia Szlęk, Kinga Szlęk, Anna Sztafa, Adam Orłowski, Michał Handzlik – recytowali oni wiersze wielkiego poety: Juliusza Słowackiego.

Po programie artystycznym nastąpiło rozdanie nagród laureatom VI edycji konkursu „Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II” pod hasłem: …Liczę na was… Liczę na wasz młodzieńczy entuzjazm… Świat was potrzebuje… .

Na zakończenie uroczystości Szkolna Rada Uczniowska jeszcze raz podziękowała wszystkim za udział w Święcie Szkoły.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim sponsorom. Tak hojne wsparcie ze strony sponsorów umożliwiło nam nagrodzenie dzieci i młodzieży biorących udział w konkursie Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II.

PATRONAT HONOROWY

Jacek Lelek- Burmistrz Starego Sącza

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie

Sponsorzy nagród